חיפוש
דיני נזיקין

במידה ונגרם לאדם נזק בגופו או לרכושו הדבר הראשון שהוא ירצה לעשות זה לדרוש פיצוי על אותו נזק מהגורם לנזק. אבל מי האשם בנזק? ומי מחליט מה גובה הפיצוי שמגיע אם בכלל לצד הנפגע? וכיצד מוודאים שאכן נגרם נזק ואם הוא נגרם בכוונה או בטעות והאם זה משנה? לצורך מענה כמה שיותר מדויק על כל השאלות האלה ועוד, ישנם דיני נזיקין.

הפיצוי הוא העניין העיקרי

בכל מקרה שבו נגרם נזק כלשהו אותו צד נפגע מעוניין לקבל על כך פיצויים. ברוב המקרים מדובר בנזק שגורם לכך שהצד הנפגע לא יכול לעבוד לתקופה מסוימת, נפצע קשה, איבד כספים, רכושו נפגע באופן משמעותי או שהוא סובל מתופעות כאלה ואחרות שלא היו קורות אם לא היה נגרם הנזק מלכתחילה.

זו יכולה להיות רשלנות רפואית, פגיעה של רכב או תאונת דרכים באשמת צד אחד, תאונת עבודה, רשלנות ציבורית ועוד הרבה סיבות אחרות כאשר המוטיב המוביל הוא- צד אחד שלכאורה גרם לנזק, לעיתים בלתי הפיך, לצד השני. עכשיו יש לפצות את הצד הפגוע – פיצוי כספי אשר יסייע לו לחזור, אם ניתן, למצב בו היה לפני שנגרם הנזק וזה אומר- תביעות מול חברות הביטוח- תיקוני רכב, כיסוי טיפולים רפואיים הכרחיים ועוד.

בתביעת דיני נזיקין חלה חובה ההוכחה

בתביעת דיני נזיקין חלה חובה ההוכחה:
דיני נזיקין 3

ברגע שהצד הנפגע מעוניין לקבל פיצויים עליו להגיש תביעת נזיקין. בתביעה כזו חלה עליו חובת ההוכחה והיא אינה פשוטה. גם אם זה ברור שנפגע וברור מה הגורם- עליו להוכיח זאת בפני בית המשפט ולהצדיק את גובה הפיצויים הנדרשים על ידו. יש להביא הוכחות רפואיות על המצב הרפואי הקיים והמצב הרפואי שהיה קיים טרם הנזק שנגרם, תמונות ממקום האירוע, עדויות של אנשים ממקום האירוע וכמה שיותר ראיות המוכיחות שהוא אכן נפגע באופן משמעותי ושאין ספק בנוגע לגורם הנזק. חובת ההוכחה עומדת על 51%  לטובת התובע בכדי שזה יוכל לשכנע את בית המשפט בצדקתו.

בהרבה מאוד מקרים התובע בטוח שהמקרה שלו ברור כשמש ושלא ייתכן ולא יזכה בתביעה ולכן הוא מוותר על שירותיו של עורך דין לדיני נזיקין. במקרה הטוב התובע יקבל פיצויים נמוכים ביחד לפגיעה ובמקרה הפחות טוב תביעתו תידחה מכיוון שלא הגיש אותה בצורה הנכונה עם מספיק הוכחות. עורך דין בתחום הנזיקין תפקידו להדריך את התובע, מיד לאחר שנגרם לו הנזק כיצד לנהוג- מתי לגשת לבדיקה, איזו בדיקה לבצע, מה הניירת שצריך, אילו תמונות ואילו עדויות ממקום האירוע יש בהן צורך. כמו כן אותו עורך דין יודע להתנהל בצורה המיטבית מול חברות הביטוח השונות כך שיוכל להדריך את התובע מהיכן יוכל לקבל פיצויים ובאילו מקרים הוא זכאי לפיצויים נוספים גם מביטוח לאומי וגם מחברת הביטוח, אילו קצבאות וגמלאות מגיעות לו ומה עליו לעשות בכדי להשיג אותן.

בנוסף, לעיתים יש צורך לתבוע מספר גופים בו זמנית ויש לדעת כיצד להתנהל מול כל אחד מהגופים בצורה הטובה ביותר בכדי לזכות במשפט ולקבל את הסכום המקסימלי של הפיצויים.

טיפול בדיני נזיקין
דיני נזיקין 4

מכירים מישהו שהמאמר יכול לעניין אותו?שתפו איתו:

  • אתר המלאך השומר עובד עם משרדי עורכי דין הגדולים והמקצועיים ביותר בתחומם בארץ. עורכי דין שהוכחו פעם אחר פעם כמקצועיים, אמינים ומייצרים תוצאות בשטח. והפנייה שלך תגיע אך ורק לעורך דין מומחה בתחום אליו אתה זקוק לייעוץ/עזרה משפטית.
  • האלגוריתם החכם וצוות האתר אצלנו יודעים לסווג את סוג הפנייה שלך ולשלוח אותה אך ורק לעורך דין שמתמחה בתחום אליו אתה זקוק לייעוץ/עזרה משפטית.
  • אנחנו עושים את מירב המאמצים על מנת שתקבל תשובה מעורך דין לא יותר מ-24 שעות לאחר שליחת הפנייה דרך האתר.
  • חיפוש עורך דין דרך האתר המלאך השומר ברגע זה נעשה ללא עלות כלל מצידך.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

שתפו אותנו

קטגוריות נבחרות

יצירת קשר

רוצה ״שהמלאך השומר״ יעזור לך למצוא את העו״ד המושלם עבורך?

עורך דין רגולציה
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue