חיפוש

עורך דין זכויות יוצרים

עורך דין זכויות יוצרים

זכויות יוצרים הם חלק מהזכויות ששייכות לתחום הקניין הרוחני. מדובר בקניין שאין לו נוכחות פיזית אבל הוא בכל זאת קניין עם שייכות ולכן יש צורך להגן עליו מפני העתקה ומפני גניבה. זכויות יוצרים הם המוכרות ביותר מתוך הזכויות תחת קניין רוחני ולכן לא תמיד מספיק עורך דין קניין רוחני שיטפל במקרה אלא יש צורך בעורך זין זכויות יוצרים שמומחה בתחום הספציפי הזה.

עורך דין זכויות יוצרים
עורך דין זכויות יוצרים

זכויות יוצרים- אחת מזכויות הקניין העיקריות:

ישנן כאמור כמה זכויות השייכות חת הכותרת זכויות קניין רוחני כאשר העיקרית והמוכרת ביותר היא זכויות יוצרים.

מי שלרוב תובע או נתבע על הפרה זכויות יוצרים הם אומנים, תסריטאים, סופרים ומשוררים וגם יוצר פורמטים של תוכניות לטלוויזיה לרדיו ולרשת.  כל יוצר אשר יצר יצירה כלשהי הופך אותה לשלו ואין לאף אחד אחר את הזכות לעשות בה שימוש, גם לא בחלקים ממנה ללא האישור וההסכמה של היוצר המקורי. אמנם אין דרך לרשום זכויות על יצירה אבל קיימות דרכים לתעד אותם ולהוכיח ראשוניות ושייכות ולכן חשוב מאוד לעשות זאת.

עורך דין זכויות יוצרים
עורך דין זכויות יוצרים 3

מה הם התחומים העיקריים בהם עוסק עורך דין זכויות יוצרים?

עורך דין זכויות יוצרים מתעסק בתחומים הבאים ולכן כאשר מדובר באחד מאלה רצוי לשכור את שירותיו ולא להסתפק בעורך דין קניין רוחני באופן כללי.

 • רישום של זכויות היוצרים של כל סוגי היצירות
 • שיתוף פעולה עם משרדי קניין רוחני המובילים בעולם במידה ומדובר ביצירה בינלאומית או כזה שתתורגם בהמשך לשפה אחרת
 • ניסוח חוזים בנושא- בעלות על זכויות יוצרים והעברה של זכויות יוצרים.
 • ניסוח תנאי שימוש מתאימים ותקנונים לאתרי אינטרנט שיש בהם התעסקות בזכויות יוצרים וקניין רוחני.
 • ליווי וייעוץ משפטי לבעלי זכויות הזקוקים להגנה משפטית.
 • שירותי הגנה משפטית עבור מפירי זכויות יוצרים וניהול התהליך המשפטי 
 • ייעוץ למעבידים וגם לעובדים בכל הנוגע לבעלות על זכויות יוצרים של יצירות במהלך תקופת עבודה אצל מעסיק מסוים. ייצוג אחד הצדדים במידת הצורך.

אמנם במקרה של קניין רוחני בכלל וזכויות יוצרים בפרט מדובר בנכסים שאינם פיזיים אך גם במקרים אלה יש להגן על היצירה הווירטואלית. בתקופה בה יכולת ההעתקה היא קלה למדי ברשת עולים לא מעט מקרים של פגיעה בזכויות השונות ויש צורך לוודא א אכן התקיימה פגיעה או הפרה של אותן זכויות יוצרים וכמובן לטפל במקרה בהתאם.

אדם אשר יוצר יצירה כלשהי- בין אם מדובר בסיפור, מאמר, שיר, או יצירה מוזיקלית ואפילו ציור- יוצר יצירה ששייכת לו עם זכויות יוצרים. מומלץ כבר באותו השלב לפנות לעורך דין זכויות יוצרים בכדי לבדוק איך להגן על היצירה ולמנוע מצב של העתקה של היצירה או שימוש בחלקים בה ללא אישור או הסכמה.

מכירים מישהו שהמאמר יכול לעניין אותו?שתפו איתו:

 • אתר המלאך השומר עובד עם משרדי עורכי דין הגדולים והמקצועיים ביותר בתחומם בארץ. עורכי דין שהוכחו פעם אחר פעם כמקצועיים, אמינים ומייצרים תוצאות בשטח. והפנייה שלך תגיע אך ורק לעורך דין מומחה בתחום אליו אתה זקוק לייעוץ/עזרה משפטית.
 • האלגוריתם החכם וצוות האתר אצלנו יודעים לסווג את סוג הפנייה שלך ולשלוח אותה אך ורק לעורך דין שמתמחה בתחום אליו אתה זקוק לייעוץ/עזרה משפטית.
 • אנחנו עושים את מירב המאמצים על מנת שתקבל תשובה מעורך דין לא יותר מ-24 שעות לאחר שליחת הפנייה דרך האתר.
 • חיפוש עורך דין דרך האתר המלאך השומר ברגע זה נעשה ללא עלות כלל מצידך.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

שתפו אותנו

קטגוריות נבחרות

יצירת קשר

רוצה ״שהמלאך השומר״ יעזור לך למצוא את העו״ד המושלם עבורך?

עורך דין רגולציה
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue