חיפוש

כמה עולה אימות חתימה אצל עורך דין

כמה עולה אימות חתימה אצל עורך דין

כמה עולה אימות חתימה אצל עורך דין

אימות חתימה נועד לאשר ולוודא כי אדם (הלקוח) הטוען לדבר מסוים או מבקש לחתום על מסמך מסוים הוא אכן האדם עצמו ולא אדם מתחזה. אימות החתימה מעניק למסמכים עליהם חתם הלקוח תוקף משפטי והם יכולים לשמש כראייה בבית המשפט לכל עניין ודבר. 

עורך דין העורך אימות חתימה יעשה זאת רק לאחר שהסביר ללקוח שני דברים עיקריים:

  1. תוכן המסמך המשפטי המתבסס על עדות הלקוח הינו אמת לאמיתה. 
  2. האדם שחתם על המסמך עשה זאת מתוך הסכמה חופשית וללא כפייה. 

נהוג לבצע אימות חתימה לצורך קבלת מסמכים משכנתא מהבנק, לצורך קבלת ייפוי כח ולצורך הצהרת תצהירים למשרדי הממשלה השונים: משרד הרישוי, משרד הפנים, הביטוח הלאומי ולמוסדות ציבוריים נוספים.

כיצד מתבצע אימות חתימה?

עורך הדין יבקש מהלקוח להציג בפניו תעודת מזהה (תעודת זהות או דרכון). לאחר הזיהוי ישביע עורך הדין את הלקוח לומר רק דברי אמת אחרת הדבר יהווה עדות שקר. 

בהתאם לדבריו של הלקוח ינסח עורך הדין את המסמך המשפטי ויחתים את הלקוח כי הוא מאשר את הנכתב. אז גם עורך הדין יחתום על המסמך ויאשר כי הוא השביע את הלקוח וזיהה אותו. 

לאחר ששתי החתימות מופיעות על המסמך הוא הופך לראייה משפטית וניתן להגיש אותו לבית המשפט, לבנק, למוסדות הממשלה ועוד.

עורך דין
עורך דין

כמה עולה אימות חתימה?

ניתן לבצע אימות חתימה באמצעות שלוש דרכים והעלות נעה בין 150 ₪ ל-300 ₪ :

אימות חתימה במשרדו של עורך הדין (אתם מגיעים אליו)

אימות חתימה בביתכם (עורך הדין מגיע אליכם)

אימות חתימה דיגיטלי (מתבצע מרחוק על ידי שימוש במחשב) 

המחיר משתנה בהתאם לסוג המסמך עליו צריך לחתום. 

במידה ועליכם לבצע אימות חתימה עבור תצהיר לאחד ממשרדי הממשלה או הרשויות המקומיות, תוכלו לעשות זאת על ידי פנייה לאחת מ-17 הלשכות של ההוצאה לפועל הפזורות ברחבי הארץ. שם ניתן השירות במחיר סימלי של 48 שקלים. 

מקרים מיוחדים של אימות חתימה

קיימים שלושה מקרים מיוחדים בהם נדרשים מסמכים נוספים על מנת לבצע אימות חתימה:

  1. כאשר הלקוח מוגבל מבחינת השמיעה, הראיה או הדיבור אז יצרף עורך הדין מסמך המציג נימוקים מדוע הוא סבור כי הלקוח מבין ומסכים למה שנאמר ונכתב במסמך. 
  2. כאשר הלקוח אינו נמצא בקו הבריאות, יהיה עליו לצרף הצהרה רפואית מהרופא המטפל כי למרות מחלתו הוא נמצא בהכרה, בעל דעה צלולה והוא כשיר לחתום על אימות חתימה בפני עורך דין.  
  3. כאשר המסמך עליו חותם הלקוח כתוב בשפה שאינו מבין. אז על עורך הדין יהיה להצהיר במסמך המצורף לאימות החתימה הוא זה שמבין את השפה על בוריה וכי הוא תרגום ללקוח מה כתוב במסמך בעל פה או בכתב. חשוב שתדכו שתבמידה ועורך הדין ביצע תרגום נוטריוני, מגיע לו תשלום נוסף. במידה והלקוח מביא עימו לעורך הדין מסמך מתורגם הוא צריך לצרף למסמכי האימות תצהיר של המתרגם כי הוא שולט בשפה הזרה. העתק מתצהיר המתרגם ישאר בידיו של עורך הדין
עורך דין
עורך דין

האם ניתן לבטל אימות חתימה?

התשובה היא – בהחלט! אימות חתימה הוא מסמך משפטי הניתן לביטול על ידי חתימה על מסמך חדש המבטל את החתימה הקודמת, ממש כמו צוואה חדשה שמבטלת את הצוואה הקודמת. 

על מנת לבטל אימות חתימה תצטרכו להוציא אישור על ביטול מסמך ולצרף אותו לאימות החתימה הקודם. כמובן שגם הוצאת אישור זה כרוכה בתשלום בהתאם לשכר הטרחה הנהוג בתחום. 

מכירים מישהו שהמאמר יכול לעניין אותו?שתפו איתו:

  • אתר המלאך השומר עובד עם משרדי עורכי דין הגדולים והמקצועיים ביותר בתחומם בארץ. עורכי דין שהוכחו פעם אחר פעם כמקצועיים, אמינים ומייצרים תוצאות בשטח. והפנייה שלך תגיע אך ורק לעורך דין מומחה בתחום אליו אתה זקוק לייעוץ/עזרה משפטית.
  • האלגוריתם החכם וצוות האתר אצלנו יודעים לסווג את סוג הפנייה שלך ולשלוח אותה אך ורק לעורך דין שמתמחה בתחום אליו אתה זקוק לייעוץ/עזרה משפטית.
  • אנחנו עושים את מירב המאמצים על מנת שתקבל תשובה מעורך דין לא יותר מ-24 שעות לאחר שליחת הפנייה דרך האתר.
  • חיפוש עורך דין דרך האתר המלאך השומר ברגע זה נעשה ללא עלות כלל מצידך.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

שתפו אותנו

קטגוריות נבחרות

יצירת קשר

רוצה ״שהמלאך השומר״ יעזור לך למצוא את העו״ד המושלם עבורך?

עורך דין רגולציה
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue