עורך דין לשון הרע

עורך דין לשון הרע

עורך דין לשון הרע

תיאור מקרה

לפני כשנה וחצי בתחילת שנת 2020. שני יזמים החליטו לפתוח אתר אינטרנט שמציע שירות מסוים ולקדם אותו במנועי החיפוש של גוגל למקומות הראשונים על מנת למשוך אליו הרבה תנועה וכמובן רכישות של השירות. לאחר קידום מאסיבי של האתר במנוע החיפוש של גוגל, האתר הגיע למקומות הראשונים במספר מילות חיפוש לאחר מספר חודשים בלבד. כמובן שלאחר שהאתר הגיעה למקומות הראשונים, הגיעה התנועה לאתר וכמובן הרכישות של המוצר ממספר גדול של אנשים בכל רחבי הארץ. לאחר תקופה מסוימת הצטברו מספר לקוחות לא מרוצים שרכשו את השירות. אותם אנשים לא השתמשו כלל וכלל בשירות של האתר ובטח שלא ניסו להיכנס לתמיכה ולשלוח הודעה לעזרה (שאגב נמצא באתר הזה בחינם לגמרי כחלק מהשירות). במקום לעשות זאת, אותם אנשים התחילו לכתוב הרבה מאוד פוסטים עוינים כנגד האתר בקבוצות פייסבוק שונות. בין הפוסטים הייתם יכולים לראות פוסטים שקוראים לכל האנשים להתרחק מהאתר בטענה שזאת נוכלות, עקיצה כספית וכולי.

בעלי האתר לא נשארו בחיבוק ידיים

בעלי האתר הבינו שאותם האנשים מסבים להם נזק רב ומרחיקים מהם לקוחות פוטנציאלים שיכולים ליהנות מהשירות. בעלי האתר גם מכירים את החוק כנגד לשון הרע טוב מאוד והחליטו לשלוח מכתבי התראה לפני נקיטה של הליכים משפטיים כנגד אותם האנשים.

מה חוק לשון הרע בעצם אומר

למעשה לאף אדם אסור לכתוב או להגיד דברים בפומבי כנגד אדם אחר ללא הוכחה של בית משפט או ללא הוכחה שהטענות שהוא טוען אכן נכונות. אדם אשר עושה זאת ולא מצליח להוכיח שהטענות שלו הן נכונות, לרוב יפסיד בבית המשפט ויצטרך לשלם לתובע סכום של 50 אלף שקלים ללא הוכחת נזק.

איך עורך דין לשון הרע יכול לעזור?

לא משנה באיזה צד של המטבע אתם נמצאים, עורך דין לשון הרע יכול לעזור בוודאות. שני בעלי האתר השתמשו בעורך דין לשון הרע על מנת שיעזור להם וילווה אותם בהליכים המשפטיים. בגלל שזאת הייתה קבוצה יחסית גדולה של אנשים, וסכומי התביעה היו גבוהים (סכומים כאלה מחייבים עורך דין), זוג החברים הבינו שהם לא יכולים לעשות זאת לבד בגלל פערי ידע, חוק וכולי. ההחלטה שלהם אכן הוכיחה את עצמה, ולאחר תקופה של שמונה חודשים, כל התביעות שהם הגישו כלפיי אותם האנשים נוצחו, ואותם האנשים היו צריכים לשלם סכומים של מעל 50 אלף שקלים כי אכן הם הוכיחו נזק תדמיתי שנגרם להם מאותם הפוסטים.

האם עורך דין לשון הרע יכול לעזור גם במקרה ההפוך?

התשובה היא חד משמעית כן. אם נקלעתם למצב שבו תובעים אותכם על לשון הרע, הדבר הראשון שעליכם לעשות מיד מבלי לחשוב או להסס זה לפנות לעורך דין לשון הרע. הדבר הראשון שהעורך דין עושה זה לברר את המקרה ולראות האם יש פה קייס אמיתי נגדכם. במידה ואין אתם כבר יכולים להיות רגועים, אבל במידה ואכן יש נגדכם קייס, המטרה של העורך דין היא להגיע לפשרה עם הצעד השני כמה שיותר מהר. ברוב המקרים אנשים אינם מעוניינים להגיע לבית המשפט מפני שזה תהליך ארוך מאוד שעל הדרך גובה הרבה מאוד משאבים יקרים.

מה המסקנה?

המסקנה היא שלא משנה אם דיברו נגדכם לשון הרע, או שאתם דיברתם לשון הרע על אדם אחר. אם נקלעתם לסיטואציה כזאת, עורך דין לשון הרע יכול לעזור לכם להשיג את הזכויות שלכם במהירות וביעילות שאתם אינכם יכולים לעשות זאת לבד.

מכירים מישהו שהמאמר יכול לעניין אותו?שתפו איתו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
  • אתר המלאך השומר עובד עם משרדי עורכי דין הגדולים והמקצועיים ביותר בתחומם בארץ. עורכי דין שהוכחו פעם אחר פעם כמקצועיים, אמינים ומייצרים תוצאות בשטח. והפנייה שלך תגיע אך ורק לעורך דין מומחה בתחום אליו אתה זקוק לייעוץ/עזרה משפטית.
  • האלגוריתם החכם וצוות האתר אצלנו יודעים לסווג את סוג הפנייה שלך ולשלוח אותה אך ורק לעורך דין שמתמחה בתחום אליו אתה זקוק לייעוץ/עזרה משפטית.
  • אנחנו עושים את מירב המאמצים על מנת שתקבל תשובה מעורך דין לא יותר מ-24 שעות לאחר שליחת הפנייה דרך האתר.
  • חיפוש עורך דין דרך האתר המלאך השומר ברגע זה נעשה ללא עלות כלל מצידך.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

שתפו אותנו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב google

קטגוריות נבחרות

יצירת קשר

רוצה ״שהמלאך השומר״ יעזור לך למצוא את העו״ד המושלם עבורך?

עורך דין רגולציה
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue