חיפוש

10 דברים שצריך לדעת לפני בחירת עורך דין

10 דברים שצריך לדעת לפני בחירת עורך דין

 10 דברים שצריך לדעת לפני בחירת עורך דין 

אנשים הזקוקים לייעוץ או לייצוג משפטי, יכולים למצוא עורך דין די בקלות. כמה שיחות טלפון לחברים, כמה חיפושים במנועי חיפוש, חיפושים ברשתות חברתיות ואתרים מקצועיים והנה לכם רשימה ארוכה של עורכי דין היכולים לעזור לכם. אבל איך בוחרים מתוך הרשימה הארוכה עורך דין אחד לעבוד איתו? הכנו עבורכם רשימה של 10 דברים שצריך לדעת לפני בחירת עורך דין כדי לעזור בבחירה. 

בחירת עורך דין
בחירת עורך דין

בחירת עורך דין – מה חשוב לדעת?

כמובן, שיש את הדברים הברורים מאליהם כמו השכלה פורמלית ורישיון לעסוק בעריכת דין, אך קיימים עוד 10 דברים שצריך לדעת לפני בחירת עורך דין שהם חשובים לא פחות:

 1. התמחות – בייעוץ וייצוג משפטי יש כל כך הרבה תחומים ותתי התמחויות, כך שחשוב שתבחרו עורך דין שיש לו את ההתמחות הנכונה ביותר עבור המקרה שלכם. לדוגמא, הייתם מעורבים בתאונת דרכים ונגרם לכם נזק, כמובן שתפנו אל עורך דין המתמחה בתביעות נזיקין ברכוש. אך אם בעקבות התאונה נגרם לכם גם נזק נפשי חשוב שתפנו אל עורך דין המתמחה בתביעות נזיקין של רכוש ושל נפש. 
 2. שכר טרחה – כל עורך דין קובע את שכר הטרחה שלו בדרך שונה. יש כאלה הקובעים מחיר לשעת עבודה, יש כאלה הגובים מחיר גלובלי ויש כאלה הגובים אחוז מסוים מהפיצויים אותם תקבלו. חשוב לברר מראש מה יהיה גובה התשלום והאם אתם יכולים לעמוד בו. אל תשכרו את שירותיו של עורך דין שלא תוכלו לשלם לו. 
 3. הסדר תשלומים – בדקו מה יהיו תנאי התשלום: האם בסוף הייצוג, האם לאחר כל פגישה? האם קיימת אפשרות לתשלומים? הכרת והבנת תנאי התשלום הם תנאי הכרחי היות וייצוג וייעוץ משפטי אינם שירותים זולים.  
 4. המלצות מלקוחות קודמים – יעידו הרבה על מה שהבטיח העורך דין ומה שקיים בפועל. 
 5. משרד קטן או חברת גדולה – האם תעדיפו עורך דין אחד שיטפל במקרה שלכם או משרד גדול? 
 6. הפסקת ייצוג (גיבוי במקרה חירום) – במשרד גדול יהיה מי שיחליף את עורך הדין שלכם במקרה של הפסקת הייצוג, אך מה קורה במשרד קטן? חשוב לוודא שגם שם יהיה מי שימשיך לתת לכם ייעות וייצוג משפטי. 
 7. זמינות  – בחרו בעורך דין בעל זמינות גבוהה, אחד כזה שקובע איתכם פגישות בטווח הקרוב ועונה לשיחות טלפון והודעות מייל במהירות. עורך דין שלא זמין עבור הלקוחות שלו מעורר חוסר שביעות רצון. 
 8. יחס אישי – עורך דין סבלני המעניק יחס אישי ואדיב מקנה ביטחון ורוגע. שימו לב איך עורך הדין מתנהל איתכם בשיחות טלפון ובפגישת היכרות. אם הוא לא מעניק לכם את מלוא תשומת הלב, אם הוא לא אדיב וקשוב, ככך הנראה שיתנהג כך גם בהמשך הדרך. 
 9. שפה גבוהה – עולם המשפטים רווי במושגים מלבלבלים, תהליכים מסובכים ונהלים מורכבים לכן מומלץ לבחור בעורך דין שיסביר לכם את אופן הטיפול בתיק שלכם בשפה בגובה עיניים ולא בשפב גבוהה שתשאיר אתכם רק יותר מבולבלים. 
 10.  הצגת התהליך העתידי – חשוב לבחור בעורך דין שיסביר לכם מראש איך יתנהל התיק שלכם, כך יהיה לכם ברור מה צפוי להתרחש בעתיד הקרוב ומה אתם תדרשו לעשות במהלך הייצוג. 

לסיכום, אל תבחרו במהירות או בפזיזות עורך דין שיטפל בתיק שלכם. עלולות להיות לכך השפעות לטווח הרחוק וחשוב שתבחרו באדם הטוב ביותר לייעץ ולייצג אתכם. אולי תהליך הבחירה יתארך, אבל תהליך בחירה יסודי יבטיח לכם שאתם נמצאים בידיים טובות והתוצאה הסופית תהיה לשביעות רצונכם. 

מכירים מישהו שהמאמר יכול לעניין אותו?שתפו איתו:

 • אתר המלאך השומר עובד עם משרדי עורכי דין הגדולים והמקצועיים ביותר בתחומם בארץ. עורכי דין שהוכחו פעם אחר פעם כמקצועיים, אמינים ומייצרים תוצאות בשטח. והפנייה שלך תגיע אך ורק לעורך דין מומחה בתחום אליו אתה זקוק לייעוץ/עזרה משפטית.
 • האלגוריתם החכם וצוות האתר אצלנו יודעים לסווג את סוג הפנייה שלך ולשלוח אותה אך ורק לעורך דין שמתמחה בתחום אליו אתה זקוק לייעוץ/עזרה משפטית.
 • אנחנו עושים את מירב המאמצים על מנת שתקבל תשובה מעורך דין לא יותר מ-24 שעות לאחר שליחת הפנייה דרך האתר.
 • חיפוש עורך דין דרך האתר המלאך השומר ברגע זה נעשה ללא עלות כלל מצידך.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

שתפו אותנו

קטגוריות נבחרות

יצירת קשר

רוצה ״שהמלאך השומר״ יעזור לך למצוא את העו״ד המושלם עבורך?

עורך דין רגולציה
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue