חיפוש
דיני משפחה

דיני משפחה

לידה, גידול ילדים, נישואין, צוואה וירושה, כל אלה הם שלבים טבעיים בחיי האדם בפרט והמשפחה בכלל וכל עוד הכל מתנהל באופן תקין כך המעגל ממשיך ללא הפרעה. אך מה קורה כאשר בני זוג מעוניינים להתגרש? כאשר הילדים חולקים על צורת הירושה המופיעה בצוואה שההורים שלהם השאירו להם? כאשר הורים רבים על חזקת הילדים? לצורך מציאת הפתרון הטוב ביותר לטיפול במצבים האלה ריכזו את כל החוקים המסדירים באופן חוקי ומשפטי את כל תחום ענייני המשפחה וההשלכות המשפטיות הקשורות בהם.

דיני משפחה
דיני משפחה

דיני משפחה בישראל- ענף משפטי אחר:

דיני המשפחה בישראל מקבלים מעמד אחר מתחומים אחרים של דינים וחוקים וזאת מהסיבה שבמדינה ישראל הדת אינה מופרדת מהמדינה ולכן ההחלטות המתקבלות בתחום כפופים לבית הדין הרבני והם נקבעים בהתאם לדת של המעורבים במשפט. לבתי הדין האזרחיים העוסקים בדיני משפחה ישנה סמכות מקבילה בחלק מהדינים השייכים לדיני משפחה.

בישראל כל הנוגע לתחום- נישואין וגירושין, מזונות אישה ומזונות ילדים נתון תחת הדין הדתי בעוד כל הנוגע לתחום- אימוץ ילדים, החלטה על אפוטרופסות, צוואות וירושה וחלוקת רכושה בין בני הזוג- נתון תחת הדין האזרחי. 

דיני משפחה
דיני משפחה

בראש ובראשונה- נישואין וגירושין:

הנושא הנפוץ ביותר בדיני משפחה הוא נושא נישואין וגירושין. זוג יהודי המעוניין להיות מוכר כזוג נשוי בארץ צריך להתחתן ברבנות. במידה ואותו זוג יחליט להתגרש גם הגירושין יבוצעו דרך הרבנות. גם זוג יהודי שהתחתן נישואים אזרחיים מחוץ למדינה והוכר כזוג נשוי בארץ ייאלץ להתגרש דרך הרבנות.  בית הדין הרבני הוא הגוף היחידי המוסמך לקבוע בענייני נישואין וגירושין בארץ, ובית הדין האזרחי לענייני משפחה הוא זה שעוסק ומכריע בנושאים הסובבים את התהליך- חלוקת רכוש, הסדרי ראייה ותשלומי מזונות.

כאן נכנס הנושא הפופולארי הבא בתור והנפיץ ביותר והוא תשלומי מזונות. בין אם מדובר בתשלומי מזונות לאישה או בתשלומי מזונות לילדים, מדובר בחובה החלה על האב, הבעל לשעבר, בכדי להבטיח את רווחת הילדים ואם הילדים. גורם שיכול להשפיע על גובה המזונות וגם הוא נושא רגיש ומוכר הוא חלוקת המשמורת בין ההורים והחלטה על הסדרי ראייה. בשנים האחרונות חלו שינויים רבים בחוקים ובדינים הקשורים לנושאים אלה, גישור בין בני זוג טרם גירושין נהיה חלק מהתהליך וגם החלטות בית המשפט כבר לא מתקבלות אוטומטית לטובת האם אלא בהתאם לסיפור המשפחתי ולתנאים המשפחתיים.

בנוסף לתחומים אלה- דיני משפחה עוסקים גם בתא המשפחתי הרחב ומחליטים גם בתחום הצוואות והירושות.

מכיוון שמדובר בתחום מאוד רחב ומורכב למדי נדרשת התמקצעות, ידע וניסיון רב יותר מתחומי עריכת דין אחרים.

מכירים מישהו שהמאמר יכול לעניין אותו?שתפו איתו:

  • אתר המלאך השומר עובד עם משרדי עורכי דין הגדולים והמקצועיים ביותר בתחומם בארץ. עורכי דין שהוכחו פעם אחר פעם כמקצועיים, אמינים ומייצרים תוצאות בשטח. והפנייה שלך תגיע אך ורק לעורך דין מומחה בתחום אליו אתה זקוק לייעוץ/עזרה משפטית.
  • האלגוריתם החכם וצוות האתר אצלנו יודעים לסווג את סוג הפנייה שלך ולשלוח אותה אך ורק לעורך דין שמתמחה בתחום אליו אתה זקוק לייעוץ/עזרה משפטית.
  • אנחנו עושים את מירב המאמצים על מנת שתקבל תשובה מעורך דין לא יותר מ-24 שעות לאחר שליחת הפנייה דרך האתר.
  • חיפוש עורך דין דרך האתר המלאך השומר ברגע זה נעשה ללא עלות כלל מצידך.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

שתפו אותנו

קטגוריות נבחרות

יצירת קשר

רוצה ״שהמלאך השומר״ יעזור לך למצוא את העו״ד המושלם עבורך?

עורך דין רגולציה
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue