חיפוש

מה עושה עורך דין פשיטת רגל?

מה עושה עורך דין פשיטת רגל?

מה עושה עורך דין פשיטת רגל?

עורך דין המתמחה בפשיטת רגל יכול לייצג או לייעץ לכל אחד מהצדדים המעורבים בתהליך. הוא יכול לייצג הן את הנושים (אותם אנשים שלהם חייבים כסף) או את החייבים (אותם אנשים שצריכים להחזיר כספים לאנשים אחרים).

תפקידו של עורך דין פשיטת רגל ולא משנה אם הוא מייצג את החייב או את הנושים, הוא להביא לסגירת החוב על הצד הטוב ביותר לכל אחד מהצדדים: עבור החייב ירצה עורך דין פשיטת רגל להגיע להחזר חוב נמוך ככל הניתן אך עבור הנושים ירצה עורך דין פשיטת רגל להשיג החזר כספי גדול ככל הניתן. 

מה זה פשיטת רגל ?

פשיטת רגל היא תהליך מחיקת חובות כמעט לחלוטין והטלת היגבלים כלכליים על החייב, עד לתום התהליך נגדו ועד להחזרת רב הכספים שהוא חייב. כן, אנחנו נוטים להאמין שרק אדם עשיר ובעל חובות עצומים בבנק יהנה ממחיקת חובות ובקשת הגשה פשיטת רגל אך בפועל, קובע החוק כי ניתן להגיש בקשה לפשיטת רגל אם הצלחתם לצבור חובות החל מסכום של 17,514 ₪. 

תהליך פשיטת הרגל הוא ארוך ומורכב וכולל הגבלות כגון איסור יציאה מהארץ, איסור על שימוש באשראי ואיסור על ביצוע עסקאות מסחריות.

לאחר שכל הכסספין הוחסרו לנושים יתן בית המשפט צו הפטר. הצו הזה מראה הנושים קיבלו את כספים בהתאם למה שפסק עורך הדין וכי ניתן להוריד את ההגבלות על החייו. 

עורך דין פשיטת רגל
עורך דין פשיטת רגל

מהן המטרות של פשיטת רגל? 

המטרה הראשונה של פשיטת רגל היא כמובן מטרה כלכלית שנועדה להחזיר את החובות לנושים, המטרה השניה היא ללמד את החייב כיצד להתנהל טוב יותר מבחינה כלכלית עם מזומן, אשראי וצקים ובעצם לשקם את שמו הטוב מול הרשויות, שלטונות החוק והאנשים שבסביבתו. 

מכיון שהמחוקק רצה לעשות שינוי של ממש ולשנות את התדמית השלילית אשר דבקה בתהליך הוא ישנה את שמה של פשיטת הרגל לחדלות פירעון. 

חשוב לדעת כי מי שמתחיל בתהליך פשיטת רגל מוכן לקבל עליו את האיסורים והמגבלות למשך תקופת הטיפול בתיק ולעיתים אף מעבר לה. בין המגבלות תוכלו למצוא צו איסור יציאה מהארץ, איסור על ביצוע עסקאות מסחריות, איסור על שימוש בפנקסי צ'קים, איסור על שימוש בכרטיסי אשראי ועוד. 

על מנת לעבור את התהליך בהצלחה מול כל הגורמים המעורבים בתיק (בנקים, רשויות מיסים, רשויות מקומיות ועוד) מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בפשיטת רגל. 

לאחר החזרת כל החובות, יקבל החייב מבית המשפט צו הנקרא צו הפטר המעיד כי כל החובות הוחזרו לנושים וכי כל ההגבלות ואיסורים על החייב הוסרו.

אין מה לפחד. על אף ההגבלות הכלכליות המוטלות על החייב, הוא יוצא אל דרך חדשה בה הוא יוכל להתנהל בצורה כלכלית ללא בעיות וללא חשש. 

איך תמצאו עורך דין פשיטת רגל?

מומלץ לבחור בעורך דין פשיטת רגל הטוב ביותר. תוכלו להתחיל את החיפוש "קרוב לבית" ולשאות מתוך ניסיון אישי של אחרים הרי כל אחד מכיר או שמע על עורך דין מהשכונה, מהעבודה, מחברים. 

  1. אתרים מקצועיים – תוכלו למצוא באינטרנט מגוון אתרים של עורכי דין לפשיטת רגל. תוכלו לקרוא באתרים האלה על המלצות של לקוחות, על החזון של אותו עורך דין ובהתאם להתרשמות שלכם תוכלו גם לתאם פגישת היכרות איתו. 
  2. אתרי אינדקס – ברשת קיימים המתמחים באיתור בעלי מקצוע שונים במגוון תחומים. תוכלו למצוא שם עורכי דין שקיבלו המלצות ודירוגים מלקוחות קודמים. 

מכירים מישהו שהמאמר יכול לעניין אותו?שתפו איתו:

  • אתר המלאך השומר עובד עם משרדי עורכי דין הגדולים והמקצועיים ביותר בתחומם בארץ. עורכי דין שהוכחו פעם אחר פעם כמקצועיים, אמינים ומייצרים תוצאות בשטח. והפנייה שלך תגיע אך ורק לעורך דין מומחה בתחום אליו אתה זקוק לייעוץ/עזרה משפטית.
  • האלגוריתם החכם וצוות האתר אצלנו יודעים לסווג את סוג הפנייה שלך ולשלוח אותה אך ורק לעורך דין שמתמחה בתחום אליו אתה זקוק לייעוץ/עזרה משפטית.
  • אנחנו עושים את מירב המאמצים על מנת שתקבל תשובה מעורך דין לא יותר מ-24 שעות לאחר שליחת הפנייה דרך האתר.
  • חיפוש עורך דין דרך האתר המלאך השומר ברגע זה נעשה ללא עלות כלל מצידך.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

שתפו אותנו

קטגוריות נבחרות

יצירת קשר

רוצה ״שהמלאך השומר״ יעזור לך למצוא את העו״ד המושלם עבורך?

עורך דין רגולציה
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue